Akademia Kreatywnego Przedszkolaka - Przedszkole wydarzenia

Przedszkole AKP Sosnowiec - Przedszkole aktualności

Wycieczka do ZOO była kolejną ciekawą przygodą  dla  dzieci z Przedszkola Akademia Kolorowych Podróży

14 czerwca 2014r przedszkolaki  odwiedziły ZOO w Katowicach Wzięły udziału w zajęciach edukacyjnych  . Pani przewodnik w sposób ciekawy opowiadała dzieciom o zwierzętach  zamieszkujących park krajobrazowy oraz  jak należy dbać i chronić przyrodę. Dzieci miały okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki.. Przemierzając alejki ogrodu  oglądały  z bliska  zwierzątka,  poznały  ich wygląd i tryb życia. Bezpośredni kontakt ze zwierzęciem sprawia, iż wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwale zapiszą się w pamięci dzieci. Wycieczka okazała się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród zoologiczny jest uroczym miejscem do spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu jak i skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata.

Pobyt w Ogrodzie Zoologicznym dostarczył dzieciom wielu nowych wrażeń i radości, był dla nich wspaniałą lekcją przyrody przeżytą w ciekawym i atrakcyjnym miejscu. Bardzo nam się podobało i z pewnością za jakiś czas znów odwiedzimy mieszkające w ZOO zwierzątka.

W drodze powrotnej, pomimo zmęczenia, dzieciom dopisywały humory - dzieliły się wrażeniami z wycieczki, a po dotarciu do przedszkola, zjadły smaczny obiad. Wycieczka naprawdę się udała!!!

Logowanie